chalazal سیاسی روزنامه روزنامه ها روزنامه های سیاسی

chalazal: سیاسی روزنامه روزنامه ها روزنامه های سیاسی روزنامه های صبح تیتر یک روزنامه تاپ نیوز

گت بلاگز فضای مجازی امنیت سایبری، اولویت اول کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

در بروزترین کنفرانس امنیت سایبری در دبی، مقامات این کشور، بر ضرورت زیاد کردن امنیت شبکه‌های داخلی تأکید کردند.

امنیت سایبری، اولویت اول کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ با رشد فناوری در کشورهایی نظیر امارات، نگرانی از بروز حملات سایبری هم در این کشور، رشد فزاینده ای داشته هست. البته اغلب این نگرانی ها، از موج سازی رسانه ها و کشورهای غربی ناشی می شود؛ آیا که این کشورها، دائماً در تلاش هستند با بزرگ نمایی ترساندن کشورهای همسایه نظیر ایران، نفوذ خود را در کشورهای عرب زبان حاشیه خلیج فارس گسترش دهند.
به تازگی امارات متحده عربی، میزبان یک کنفرانس امنیت سایبری بود که در آن، بسیاری از مقامات این کشور نیز حضور داشتند. عامر شرف (Amer Sharaf)، مدیر مرکز امنیت الکترونیک دبی در این رابطه گفت: «حملات سایبری متوقف نمی شوند و به صورت بی امان ادامه دارند. شما باید همواره اوج باشید و جلوی بازی قرار بگیرید.»

عبارات مهم : امنیت
مرکز امنیت الکترونیک دبی (Dubai Electronic Security Center)، در سال 2014 تأسیس شد و هم اکنون، با حدود 60 متخصص امنیت سایبری در حال کار هست. مسئولین اداره کننده این مرکز، ابراز امیدواری که طی امسال نیز، 30 کارشناس تازه استخدام کنند.
عامر شرف، در بخشی از صحبت های خود در این رابطه گفت: «کمبود اطلاع رسانی در منطقه، باعث شده است است تا تهدیدات امنیت سایبری، خسارات فراوانی به کشورها وارد کند و باید با این موضوع، مقابله شود. امارات، با حجم بالایی از حملات فیشینگ و تلاش جهت نفوذ به شبکه های دولتی روبروست و همین موضوع، در روابط تجاری ما نیز اثر گذاشته هست. همسایگان ما هم از این مسئله زحمت می برند. عربستان سعودی، یکی دیگر از کشورهایی که خسارات فراوانی در زمینه حملات سایبری متوجه شده است هست. به عنوان مثال، این کشور در دو مرحله، با بدافزار شمعون مواجه شد که این بدافزار، صنعت نفت این کشور را نشانه قرار داده بود.»
البته شرف، بر این عنوان نیز تأکید کرد که بدافزار، شمعون نتوانسته است امارات را مورد تهاجم قرار دهد. این مقام اماراتی، بیان داشت که مسئله و چالش پیش رو در عنوان حملات سایبری، یافتن عامل حمله هست. وی تأکید کرد: «یافتن عاملان حمله سایبری، موضوعی بسیار سخت هست. مهاجمان می توانند در پشت یک شبکه مجازی یا شرکت های مجازی پنهان شوند و همین موضوع، در مواردی، یافتن آن ها را با مسئله و دشواری های فراوانی مواجه می سازد.»

منبع: سایبربان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امنیت | سایبری | امارات | بدافزار | امارات متحده عربی | حمله سایبری | امنیت سایبری | عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog