chalazal سیاسی روزنامه روزنامه ها روزنامه های سیاسی

chalazal: سیاسی روزنامه روزنامه ها روزنامه های سیاسی روزنامه های صبح تیتر یک روزنامه تاپ نیوز

گت بلاگز وب‌گردی پرداخت تسهیلات به روستائیان و عشایر، شرط مورد نیاز ولی نه کافی

نماینده مجلس گفت: پرداخت تسهیلات به تنهایی نمی تواند به اشتغال‌زایی کمک کند، لیکن این تسهیلات تنها صرف خرید وسایل زندگی روستائیان شده است و صرف اشتغال‌زایی

پرداخت تسهیلات به روستائیان و عشایر، شرط مورد نیاز ولی نه کافی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، غلامرضا کاتب نماینده مجلس با حضور در برنامه تیتر امشب و با اشاره به ردیف بودجه میلیاردی جهت اشتغال زایی در بخش روستایی و عشایر افزود: دولت پیش از سال 96 لایحه ای با عنوان برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال زایی در مناطق روستایی و عشایر به تصویب رساند.

عبارات مهم : اشتغال
کاتب با بیان اینکه این لایحه تنها برداشت را مورد توجه قرار داده، ولی چگونگی اجرای آن را مورد توجه قرار نداده هست، تصریح کرد: با توجه به تجربه تلخ دوره هشتم مجلس، روشن است تنها پرداخت تسهیلات نمی تواند به اشتغال زایی کمک کند، لیکن این تسهیلات تنها صرف خرید وسایل زندگی و موتور سیکلت و مراسم خوش حالی سرور در روستاها می شود و عملا صرف اشتغال زایی نمی شود.

او افزود: مجلس با وجود این تجربه تلخ، تلاش کرد تا شرح این لایحه را مورد بررسی دقیق قرار دهد، بنابراین این لایحه را به 7 ماده واحده تقسیم و به صحن علنی مجلس ارجاع داد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این لایحه دارای چند نقص هست، تصریح کرد: یکی از نقص های لایحه اشتغالزایی روستاییان و عشایر، مشخص نبودن متولی مهم آن است.

قوامی نماینده مجلس هم در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه، بیکاری مهمترین مسئله امروز کشور هست، گفت: نقدینگی کشور در ابتدای دولت یازدهم زیاد کردن یافت که بیش از 60 درصد آن در پایتخت کشور عزیزمان ایران صرف می شود و این چالش بزرگی است.
قوامی افزود: هنگامی که قصد تسهیلات به روستائیان را داریم، باید ماده واحده آن را تعیین کنیم.

وی ادامه داد: بنگاه های بزرگ در مسابقه گرفتن تسهیلات قطعا” پیروز هستند؛ ضمن اینکه نقدینگی باید به فراخور و استعداد هر منطقه در نظر گرفته شود.

قوامی تاکید کرد: روستاهای زیر 10 هزار نفر نمی توانند تسهیلات دریافت کنند و بانکها نیز مایل به ارائه تسهیلات به این دسته از روستاها نیستند.

قوامی گفت: در لایحه ارائه تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان و عشایر آینده نگری شده است است تا تسهیلاتی با بهره 4 درصد در اختیار افراد قرار گیرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اشتغال | تسهیلات | اشتغال زایی | نماینده مجلس | تیتر امشب | تسهیلات | اشتغالزایی | روستاییان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog